Wygląd sklepu - Specjaliści finansowi | Integralia

Wygląd sklepu

pieniądze Niektóre sklepy są tak urządzone, że w ogóle nie można w nich nic znaleźć. Mylące są zwłaszcza nazwy poszczególnych działów. Jeśli nazwa brzmi "artykuły domowe",to właściwie powinno być tam wszystko, ale okazuje się, że to, czego szukamy znajduje się zupełnie gdzie indziej. Nie chcemy robić z siebie wariatów i często już nawet nie pytamy sprzedawców, bo po co. Musimy jednak wtedy przejść cały sklep, wszystkie działy, obejrzeć dokładnie półki i może uda nam się to znaleźć. Czasami znajdujemy, innym razem nie. Nie wiemy czy to jakiś specjalny zabieg speców od marketingu, żeby zmusić nas do obejrzenia wszystkich towarów w sklepie czy może po prostu przypadek. Niestety złe ustawienie i rozmieszczenie produktów możemy znaleźć w wielu sklepach. Zdarza się to i w dużych hipermarketach, ale także w tych mniejszych sklepikach. Trudno powiedzieć, z czego to wynika, ale jeśli bardzo nam zależy na jakimś towarze, to zapytajmy sprzedawcę, wtedy znajdziemy to znacznie szybciej. Czasami towar może być tak ukryty, że nigdy go nie znajdziemy.

Wielu piratów szybko zamienia darmową Ruderę na jeden z większych i przytulniejszych domów, dostępnych na różnych wyspach.Po rozpoczęciu gry, pirat jest lokowany w jednej z wielu Ruder (Shack), najprostszych, darmowych mieszkań. Wielu piratom wystarcza ten skromny kącik na wiele lat grania, niektórzy jednak chętnie przeprowadzają się do większych posiadłości.Pirat może mieć więcej niż jedno mieszkanie, może też dowolne z nich ustawić jako swój Dom, do którego będzie mógł przenieść się w mgnieniu oka z każdego miejsca na oceanie. Funkcję Domu może też pełnić znajdująca się na wyspie Gospoda (Inn) albo sklep, którego pirat jest właścicielem.Na największych wyspach jest też największy wybór różnego rodzaju mieszkań. Od darmowych ruder, po większe Domki Miejskie (Townhouse) aż do ogromnych Posiadłości (Estate), mieszkania różnią się rozmiarami i kosztem. Najmniejsze mają tylko jedno pomieszczenie. Największe dysponują patio, ogrodem i licznymi sypialniami. Koszt waha się od kilku tysięcy Talarów i kilku Dublonów, do sześciuset czterdziestu Dublonów i tyluż tysięcy Talarów za największą posiadłość, na którą mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi.

W dzisiejszych czasach powstało społeczeństwo konsumpcyjne. Kupujemy dużo, wydajemy ogromne kwoty pieniędzy. Dzieje się tak często bez naszej woli albo nawet przeciwko niej. Nie chcemy kupować, ale jednak to robimy. Całe zjawisko jest spowodowane tym, że jesteśmy nieustannie narażeni na działanie psychologicznej reklamy. Chwyty stosowane w marketach sprawiają, że niejako z własnej woli sięgamy po różne produkty. Wcale ich nie potrzebujemy, ale kosz jest tak wielki, że aż sam prosi, żeby coś do niego co chwilę wrzucać i dopiero wtedy, gdy mamy już pełny, możemy się udać do kasy. Nie zauważamy często, że najtańsze i dobrej jakości produkty są poniżej albo powyżej naszej linii wzroku. Natomiast na jej wysokości są produkty, które mamy kupić, które producent chce nam wcisnąć. I często mu się to udaje. Idziemy do kasy, ale to nie oznacza wcale końca naszych zakupów. Są tam różne wieszaki, na których umieszczone są drobne słodycze i gumy do żucia, przez to jeszcze kilka drobiazgów do kosza wrzucamy. Kontynuując temat poprawiania nastroju przez kupienie sobie na przykład ciuszka czy kosmetyku pojawia się pytanie jak im sposobem miałby poprawić się nastrój? Jeśli mamy obniżony nastrój z powodu na przykład choroby – to kupując bluzkę na pewno nie będziemy zdrowsi. Jeśli mamy problemy w pracy – to one po zakupie nie znikną. I tak z każdego rodzaju problemem. Kupienie ciucha i chwilowa uciecha z tego nie zmieni nic na dłuższą metę – chwilkę się pocieszymy, a później wrócimy do problemu, który nas trapi. Dlatego dobrze jest zastanowić się nad radami, które daje nam byle, kto i byle gdzie. A najlepiej słuchać własnego głosu.

Popularne

  • nadzór inwestorski warszawa

     Wielu z nas, marząc o zakupie nowego komputera czy telewizora wcale nie zastanawia się nad tym, …

  • Pieniądze

     Wielu z nas, marząc o zakupie nowego komputera czy telewizora wcale nie zastanawia się nad tym, …

Polecamy