Wydatki na ciuchy - Specjaliści finansowi | Integralia

Wydatki na ciuchy

pieniądze Na ubrania wydajemy w ciągu roku dość dużo pieniędzy. Nasz klimat jest dość chłodny, dlatego większość naszych ciuchów to grube swetry i inna ciepła odzież. Te części garderoby są najdroższe. Fajnie mają mieszkańcy ciepłych krajów, którzy przez większą część roku mogą chodzić w letnich koszulkach i krótkich spodenkach. Niestety, my musimy kupować znacznie więcej tych ciepłych, grubych ubrań. Jednorazowo jesteśmy w stanie wydać bardzo dużo. Zazwyczaj jednak przeciętna Polka może sobie kupić jedną bluzkę albo jedną parę spodni, gdy udaje się na zakupy. Smutno jej się wtedy robi, bo wie, że nie może do tej bluzki dobrać spódnicy, a o biżuterii już nawet nie wspominając. Jeśli jednak nie ograniczałaby nas ilość monet w portfelu moglibyśmy wydać w jednym sklepie nawet wysokość minimalnej pensji w Polsce. Często ludzie wydają ok. 500zł w jednym sklepiku, ale za tę cenę można kupić tylko ze dwie bluzki i parę spodni, dlatego nie jest to wcale tak dużo. Oczywiście kobiety najchętniej, wykupiły by prawie wszystko, co w danym sklepie się znajduje.

Kupowanie prezentów dla dzieci czasami sprawia nam trudność. Jeśli kupujemy je dla swoich dzieciaków, to jeszcze mniej więcej orientujemy się czego potrzebują, jakimi zabawkami najczęściej się bawią i jaka jest ich ulubiona kreskówka, ale jeśli mamy coś kupić obcym dzieciom, to już kompletnie nie wiemy co wybrać. Czasami warto po prostu zapytać rodziców czym dziecko się interesuje, może ma jakieś hobby albo pasję. Wtedy można już określić z jakiego terytorium zabawki czy gadżety można mu kupić. Jeśli z jakichś względów jest to niemożliwe albo rodzice nie potrafią nam na to pytanie odpowiedzieć, trzeba ryzykować. Książki są zawsze dobrym prezentem, ale muszą być dostosowane do wieku. Małym szkrabom możemy kupić książeczki twarde z dużą ilością obrazków, na których będą mogły rozpoznać krówkę czy kotka. Starszym dzieciom można kupić książki, w których opisane są wesołe i nieco straszne przygody szkieleta czy innych bohaterów. Idealnie sprawdzają się tez komiksy, ale pod warunkiem, że dziecko się tym trochę interesuje.

Kto z nas nie marzy o luksusie i bogactwie? Większość jednak musi się zadowolić oglądaniem obu zjawisk przez ekran telewizora, ale są szczęściarze, którzy mimo swojego szarego przeciętnego życia, dostali coś wyjątkowego. Zdarza się przecież, że niejeden mężczyzna poświęca całą swoją pensję, żeby kupić pierścionek z brylantem, prawdziwym brylantem i oświadczyć się swojej ukochanej. Zdarza się przecież i tak, że mężczyzna idzie do ekskluzywnej perfumerii i kupuje flakonik perfum Chanel dla swojej żony. Również kobiety stać na taki gest, czasami raz w życiu, ale się pojawia i to. Mogą zafundować swojemu ukochanemu najdroższy garnitur czy sprzęt fotograficzny, jeśli właśnie tak wygląda jego pasja. Często dzieci fundują swoim rodzicom luksusowe wycieczki zagraniczne, by też coś zobaczyli. Częściej jednak to rodzice sprawiają swoim dzieciom takie wielkie niespodzianki, np. gdy na prezent ślubny dają im nowiuśkiego srebrnego mercedesa. I tak nie dzieje się tylko w bajkach.

Popularne

  • Technologia

    Nawet małe dzieci wiedzą, że na zakupy do hipermarketu powinno się chodzić z odpowiednią listą zaku…

  • Etykieta hazardu

    Nawet małe dzieci wiedzą, że na zakupy do hipermarketu powinno się chodzić z odpowiednią listą zaku…

Polecamy