W muzyce - Specjaliści finansowi | Integralia

W muzyce

pieniądze W utworach muzycznych bardzo często słyszymy teksty o pieniądzach. Jak nie o nich samych to w teledyskach widzimy piosenkarzy w najdroższych autach świata wokół, których tańczą roznegliżowane długonogie kobiety o pięknych ciałach – ideały. Piękne domy. Droga biżuteria ! Czyż wszystko nie kręci się wokół pieniędzy ? „Pieniądze może szczęścia nie dają ale lepiej żyć pozwolą” – tekst z piosenki Jeden Osiem L – bardzo trafne spostrzeżenie. Możemy mieć portfel wypchany ale prawdziwej miłości i przyjaciół za nie kupimy. Ale lepiej żyć pozwolą bo nie musimy się martwić czy będziemy mieli co ugotować dla naszego dziecka. Czy będziemy mieli się w co ubrać. Zapłacić rachunki. „Hajs w życiu jest potrzebny” jak śpiewa wokalista. Lepiej bo bez obaw. Lepiej bo możemy sobie pozwolić na korzystanie z życia.

„Bo to co nas podnieca,
to się nazywa kasa,
a kiedy w kasie forsa,
to sukces pierwsza klasa”

Maryla Rodowicz
Maryla w piosence „ Kasa i sex” chce nam przekazać, żeby robić interesy potrzebna jest nadzieja, talent i głowa do interesów. Te trzy elementy są niezbędne. Interes to taki, który przynosi pieniądze. „Tylko ty, po tobie nie ma nic, dziś piszę dla mamony” z piosenki Mamona Republiki – piosenka jest o tym, że autor śpiewa nie bo to kocha tylko dla pieniędzy, żeby zarabiać. Nic bardziej dosadnego. W dobie kiedy każdy artysta opisuje swoją prace jako zamiłowanie Republika zarysowuje karykaturę artystów. Wie, że większość to ludzie myślący głównie o bogaceniu się, kupowaniu drogich biżuterii, samochodów. Lansowaniu na drogich imprezach. „Tak, jak żadna prostytutka nie całuje nigdy w usta” – ja tu pracuję i nie robię tego dla przyjemności, nic przy tym nie przeżywam – szczerze i dosadnie. Cała prawda o artystycznych duszach.

Golec - pieniądze to nie wszystko – mówi o chciwości człowieka zaślepionego nie widzącego co tak naprawdę się w życiu liczy – ukochana osoba, rodzina. Możemy też spojrzeć na to z drugiej strony. Mianowicie ludzie też zarabiają na wojnach. Dlaczego ? Bo trzeba w to zaangażować mnóstwo firm. Trzeba wyprodukować broń, uzbrojenie, ubrania dla ogromnej armi. Dla pokazania ile to kosztuje przytocze ile Pentagon musiał wydać na dwie wojny – 830 miliardów dolarów !

Porwania – nie musimy daleko szukać. Mnóstwo przykładów z życia, o których wiemy z telewizji jak nie z niej to z filmów, które powstały w oparciu o fakty. Bardzo intersujący film „Porwana”. Statystyki mówią, że co 40 sekund w USA ginie dziecko, która wynosi ponad 2100 na dobę i 800.000 dzieci rocznie. Przestępcy porywają bo jest to najbardziej opłacany dla nich zarobek. Żądają ogromnych sum milon dolarów jest chyba najbardziej popularną kwotą znaną nam z filmów.

Samobójstwa – często słysze o popełnionych samobójstwach i pytam co było przyczyną ? Brak pieniędzy ... Człowiek tracąc prace a co za tym idzie środki do życia nie może opłacić mieszkania. Ląduje na ulicy bez domu (w najgorszym scenariuszu). Jest to ogromny stres na który nie ma leku ani rady. Jedynie pomoc ze strony bliskich może uratować ludzi, którzy są o słabej psychice. Wplątanie się w długi. Znam osoby, które tak się dały oszukać, że płacą swoj dług dwukrotnie więcej. Chcemy mieć więcej i więcej. Zaporzyczamy się mając klapki na oczach. Pieniądze są z jedenej strony zwykłym środkiem płatniczym ale mogą się stać narzędziem zbrodni przez ludzi rządnych pieniędzy i władzy. Z chęci posiadania czynią okropne rzeczy nie myśląc przez to i tracąc rozum.

Popularne

  • Wymagane dokumenty

    Oto lista najczęściej (na szczęście mimo wszystko niezbyt często) ograniczeń w przydzielaniu kredyt…

  • kredyty, pożyczki, leasing, konta bankowe, karty kredytowe

    Oto lista najczęściej (na szczęście mimo wszystko niezbyt często) ograniczeń w przydzielaniu kredyt…

Polecamy