Porządek systemu - Specjaliści finansowi | Integralia

Porządek systemu

pieniądze W sklepach odzieżowych czy w butikach często ubrania powieszone są według jakiegoś systemu, dlatego bardzo łatwo udać się do wieszaków, które najbardziej nas interesują. Często wiesza się ubrania według kolorów. Są jasne i ciemniejsze odcienie, różne rodzaje ubrań, wiesza się razem i spodnie i spódnice i bluzki praz dodatki. Jest to jednak bardzo wygodne, bo podchodzimy w jedno miejsce i możemy sobie skompletować cały fajny zestaw, który będzie do siebie idealnie pasował. Jeszcze inne sklepy układają ubrania według całkiem innych zasad. Jedną z nich może być po prostu część garderoby. Spódnice wiesza się razem, z dala od spodni czy bluzek. Jest też osobne stoisko z biżuterią i dodatkami. Każdy z tych systemów jest ciekawy i pozwala nam łatwiej znaleźć to, czego szukamy. Pomagają w tym także ekspedientki, które na ogół są bardzo miłe i gotowe do pomocy. Nie można jednak tego za bardzo wykorzystywać, bo każdy ma jakąś granicę, której nie wolno przekroczyć.

Transport i handel materiałami różnego rodzaju to dla wielu graczy jedyna warta uwagi rozrywka w YPP.Od drewna, rudy żelaza i słomy, przez wszelkiego koloru materiały, farby i lakiery, po minerały i zioła, wydobywane lub skupowane na różnych wyspach oceanu - ładownie wielu pirackich handlarzy pękają w szwach od przewożonego towaru. Oczywiście, oddanie się pracy handlarza wymaga wielu wyzwań. Po pierwsze, należy być zaopatrzonym w niezliczone mapy lub też opanować wszystkie szlaki morskie między naszymi celami. Po drugie, należy dysponować odpowiednio ładownym statkiem, a także czasem, potrzebnym na przewożenie towarów z miejsca na miejsce. Warto także zawczasu nawiązać kontakt z dostarczycielami i odbiorcami - ekonomia w YPP opiera się na tych samych zasadach, co handel w rzeczywistym życiu.Co ją wyróżnia, to na przykład konieczność posiadania oficerskiego tytułu w swojej załodze. Odmienne są też ryzyka, czyhające na handlarza - rzadko wszak zdarza się w naszej szarej rzeczywistości, by na przewożone towary czatowała banda pirackich rozbójników, roziskrzonymi oczyma śledząc nasz okręt spod czarnej bandery.

Zakupoholików jest coraz więcej. Każdy, kto choruje na tego typu uzależnienie ma jakąś swoją indywidualną historię. Na powstanie tej choroby ma wpływ wiele czynników. Może to być także kompleks. Jeśli ktoś pochodzi z małej wioski i nagle udaje mu się trochę wybić w wielkim mieście, np. w samej stolicy naszego kraju, jest bardzo na tę chorobę podatny. Otrzymuje pierwszą wypłatę i jest to znacznie więcej, niż mógł czy mogła to sobie wyobrazić. Za te pierwsze pieniądze trzeba sobie coś kupić w nagrodę. I właśnie tak to się zaczyna. Potem za każdy sukces kupujemy sobie coś nowego, jakiś drobiazg, który potem odkładamy na półkę i w ogóle się nim nie przejmujmy. Jesteśmy zakupoholikami, bo świat wielkich pieniędzy i bogactwa jest dla nas niezwykle atrakcyjny. Przyciągają nas drogie stylowe ubrania i gadżety. I gdy tylko mamy okazję przez chwilę poczuć się, jak bogacze z pierwszych stron gazet, to nie możemy takiej okazji przepuścić. Dużo lepszym sposobem jest znalezienie chwili spokoju i nic nie robienie. Kupowanie rzeczy na poprawę nastroju jest prosta drogą, aby znaleźć się w grupie: zakupoholicy. A jest ich coraz więcej. Często jeden nałóg przeistacza się w drugi. Jeśli ktoś przestaje palić czy pić, albo chce siedzieć mniej przy komputerze – zaczyna mu czegoś brakować. Chcąc zastąpić to, co robił do tej pory – zaczyna robić cos innego. I to jest dobre, pod warunkiem, że nie jest to następna szkodliwa dla niego czynność. Zakupoholicy szkodzą nie tylko sobie, ale także swojej rodzinie, jeśli ja mają. Wydawanie pieniędzy niewątpliwie wpływa negatywnie na finanse całej rodziny.

Popularne

  • Tłok sklepu

    Do grupy produktów, jakie kupujemy najczęściej należą także kosmetyki. Gdy już wchodzimy do drogeri…

  • Lokalizacja

    Do grupy produktów, jakie kupujemy najczęściej należą także kosmetyki. Gdy już wchodzimy do drogeri…

Polecamy