Polski rynek - Specjaliści finansowi | Integralia

Polski rynek

pieniądze Obserwując nasz rynek pracy, można dojść do wniosku, że powoli, ale jednak wpisujemy się w europejskie i świtowe standardy. Coraz prężniej w naszym kraju zaczynają działać firmy, które zajmują się wyszukiwaniem idealnego pracownika na dane stanowisko. Oczywiście zjawisko to nie występuje u nas jeszcze na taką skalę jak w innych państwach Europy, jednak jesteśmy na dobrej drodze. W dobie masowych wyjazdów specjalistów różnych dziedzin za granicę „łowcy głów” mają znacznie utrudnione zadanie. Wpływa to jednak pozytywnie na warunki pracy, jakie otrzymują ci fachowcy, którzy zdecydowali się pozostać w kraju. A trzeba przyznać, że renomowane firmy są w stanie naprawdę zawalczyć o pracownika, na którym im szczególnie zależy. Są to zwykle wybitni specjaliści w danej dziedzinie, którzy mogą pozwolić sobie na naprawdę poważne negocjacje z pracodawcami, przy czym – co zrozumiałe – to oni dyktują warunki. Miejmy nadzieję, że będzie u nas coraz więcej fachowców, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu, spełnią się zawodowo bez konieczności wyjazdu za granicę.

Kredyty konsolidacyjne
Jeśli sądzisz, że masz za dużo rat i denerwuje Cię, że trzeba pamiętać tyle różnych dat płatności, to kredyt konsolidacyjny jest dla Ciebie! Kredyty konsolidacyjne to takie, które łączą wszystkie zobowiązania kredytowe klienta. Jest również możliwość skonsolidowania tylko wybranych kredytów lub kart kredytowych, które są dla nas najbardziej obciążające. Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że wydłużamy okres kredytowania, aby zmniejszyć swoją ratę. Taka opcja może być czasem bardzo niekorzystna. Załóżmy, że mamy dziesięć kredytów. Każdy z nich płacimy na poczcie z prowizją 2,50 zł. Miesięcznie mamy już droższe raty o 25 złotych. Każda z nich jest w innym terminie. Trzeba pamiętać o każdej z nich, bo jak nie wpłacisz w terminie to wpiszą Cię do Biura Informacji Kredytowej i wtedy będzie Ci o wiele trudniej uzyskać następny kredyt. Jedna rata to wygoda, ale nie kosztem dwa razy dłuższego okresu kredytowania. Przy kredytach konsolidacyjnych bardzo ważna jest zdolność kredytowa. Przed wielkim kryzysem finansowym nawet jeśli klient płacił rat 2000 zł przy dochodzie 1500 zł to bank nie pytał jak on to robi. Ważne, że spłaca regularnie. Na dzień dzisiejszy nowa rata nie powinna być większa niż 50% dochodu wnioskodawcy.

Kredyty hipoteczne
Kredyty hipoteczne są najtańszą opcją kredytowania, ale za to z najcenniejszą formą zabezpieczenia. Pod zastaw można oddać rodzinny dom lub mieszkanie. Przy kredytach hipotecznych całkiem inaczej wyliczana jest zdolność kredytowa. Duże zabezpieczenie kredytu, jakim jest hipoteka, gwarantuje spłatę. Kompletnie nieopłacalne byłoby zastawienie domu wartego 300 000 zł za kredyt w wysokości 80 000 zł i niespłacenie go. Brak spłat spowodowałoby zajęcie danej nieruchomości na rzecz banku, który udzielił tego kredytu hipotecznego, a dla nas wiązałoby się to ze stratą domu. Bank, który udziela takiego kredytu nie tak dokładnie sprawdza zatrudnienie kredytobiorcy jak przy kredycie gotówkowym. Przy kredycie hipotecznym nie są wymagani poręczyciele, bo tu zabezpieczeniem jest nieruchomość, która wraz z kredytem zostaje najczęściej ubezpieczona (na wszelki wypadek, żeby bankowi nie została rudera po powodzi lub pożarze, która nie będzie już tyle warta). Kredyt hipoteczny załatwia się o wiele dłużej niż gotówkę. Wiąże się to z wypisami i wpisami do ksiąg wieczystych, dodatkowymi opłatami i wyceną nieruchomości. Jeśli tylko osoba starająca się o kredyt hipoteczny ma czas i wolne środki do zainwestowania, to kredyt hipoteczny jest jak najbardziej korzystny.

Popularne

  • Okazje cenowe

    Najwięcej niemiłych pracowników na metr kwadratowy przypada w hipermarkecie. W kasie niektóre osoby…

  • Ubezpieczenia

    Najwięcej niemiłych pracowników na metr kwadratowy przypada w hipermarkecie. W kasie niektóre osoby…

Polecamy