Pokusy - Specjaliści finansowi | Integralia

Pokusy

pieniądze Życie we współczesnym świecie konsumpcji nie jest łatwe, zwłaszcza dla ludzi, którzy marzą o oszczędzaniu. Nie zawsze da się jednak skrupulatnie odkładać pieniądze, bo nawet gdy mamy świetny plan, nagle może okazać się, że znajomi organizują imprezę, a my będziemy musieli przynajmniej część pieniędzy zainwestować w prowiant, bo przecież ciężko jest zrezygnować z perspektywy dobrej zabawy, prawda? Równie trudno jest oprzeć się błaganiom dziecka, które chciałoby mieć nową, modną zabawkę, bo przecież, jak to zwykłam powtarzać, gdy byłam mała "wszyscy ją już mają", z wyraźnym akcentem na "wszyscy" oczywiście, nawet jeśli ci wszyscy ograniczali się tylko do jednej czy dwóch koleżanek. Trudno jest również zrezygnować z okazji, gdy zaczynają się wyprzedaże, a metki z obniżonymi cenami otaczają nas ze wszystkich stron i zmuszają do zakupienia chociażby jednego drobiazgu, nie mówiąc już o tym, że będą w markecie na zakupach czasami ciężko jest odmówić sobie paczki cukierków, ciastek czy czekolady.

Wielu z nas wydaje się, że spłacanie pożyczek to sprawa łatwa, tak naprawdę jednak jest to niezwykle skomplikowany proces zwłaszcza dla osób, które zamiast najpierw rozsądnie przeliczyć swoje dochody zaciągnęły kilka pożyczek i po prostu nie są w stanie spłacać ich jednocześnie. Wówczas można spróbować walczyć z tą sytuacją na kilka sposobów. Jedni zaciągną kolejną pożyczkę i spłacą kilka zaległych kredytów, co może wydawać się dość rozsądne, jednak powinniśmy liczyć się z tym, że eliminujemy jedne raty, ale jednocześnie dokładamy kolejne. Jeśli zatem ten pomysł wydaje nam się niezbyt odpowiedni zawsze możemy rozważyć wzięcie kredytu konsolidacyjnego, przy którym możemy nieco wynegocjować formę spłaty, może uda nam się zmniejszyć raty, albo przynajmniej rozłożyć je na dłuższy okres. Poza tym możemy poszukać dodatkowej pracy, choć to oczywiście nie będzie łatwe, i przez kilka miesięcy poświęcić się dla uregulowania długów. Warto również zadzwonić do banków i porozmawiać o możliwości rozłożenia rat na dłuższy czas.

Tytuł może nieco przewrotny, bo nikt nikomu nie każe rezygnować ze starych, sprawdzonych rachunków oszczędnościowo- rozliczeniowych. Pieniądze na nich gromadzone mają siłe nabywczą, ale pozbawione są w praktyce wartości tezauryzacyjnej, co znaczy, że niestety nie są "oszczędnościami", ponieważ nieoprocentowane generują straty. Dlaczego więc coś takiego jak ROR w ogóle funkcjonuje? Z wielu powodów- jest podstawową alternatywą dla portfela- umożliwia zakupy bezgotówkowe, daje możliwość pozbycia się zmartwień związanych z brakiem pieniędzy w podróży. Stanowi ponadto świetny kanał wymiany bezgotówkowej- zakupy przez internet, przelewu do ZUS czy Urzędu skarbowego, przekazywanie wypłat, opłacanie rachunków. Zazwyczaj za darmo lub w bardzo niskiej cenie. Funkcją RORu jest zapewnić wygodę użytkownikom i niezbędne minimum bezpieczeństwa depozytom gotówkowym. Konta bankowe są po prostu drugim portfelem, najprostszym instrumentem finansowym, jaki można sobie wyobrazić, a jednocześnie niezbędnym już elementem życia. Poza tym to zazwyczaj właśnie ROR jest punktem wyjścia do podejmowania dalszych kroków jako inwestora czy po prostu człowieka, który chce wydajniej zarządzać swoimi funduszami.

Popularne

  • Specyficzny system

    W wielu zakładach pracy z okazji świąt pracownicy wciąż otrzymują talony, za które mogą zrobić zaku…

  • Zakup

    W wielu zakładach pracy z okazji świąt pracownicy wciąż otrzymują talony, za które mogą zrobić zaku…

Polecamy