Personel - Specjaliści finansowi | Integralia

Personel

pieniądze Gdy mówimy o wyglądzie sklepu, często zapominamy, że jego częścią jest także odpowiednio wyglądający personel. Jeśli wchodzimy do naprawdę drogiego sklepu z butami, a sprzedawczynie są ubrane, jak normalni klienci, często popełniamy błąd i pytamy zwykłych kupujących o różne rzeczy związane ze sprzedażą. Wstydzimy się potem za popełniony błąd, ale właściwie jak rozpoznać sprzedawcę, skoro ubrany jest tak jak wszyscy i w dodatku nie ma żadnej plakietki. Dobre sklepy nie powinny pozwalać sobie na takie wpadki, bo to bardzo obniża ich rangę i zniechęca do robienia zakupów w tym miejscu. Personel składa się na wystrój sklepu. Ekspedientki czy ekspedienci powinni być mili i uprzejmi, ale także powinno ładnie i schludnie wyglądać. W wielu sklepach wprowadza się takie same ubrania, żeby można było od razu rozpoznać sprzedawcę i zadać pytania odpowiedniej osobie, dzięki temu nie jesteśmy narażeni na drastyczne pomyłki.

Wnętrze pirackiego apartamentu musi oddawać zainteresowania właściciela. Czy będą to stoły do gry, drogocenne rzeźby czy sterty zrabowanego złota.Po nabyciu ogromnej posiadłości z siedmioma sypialniami, dwoma kondygnacjami lochów i ogromnym ogrodem, pirat musi zadać sobie pytanie, co w tym wspaniałym lokum umieścić.Całkiem sporo różnych elementów umeblowania można otrzymać ze skrzyń, zdobywanych podczas rajdów na Atlantydę lub Przeklęte Wyspy. Od czasu do czasu trafiają się także rzadkie i nie do zdobycia inaczej rzeźby czy przedmioty, które wśród pirackich handlarzy osiągają bardzo wysoką cenę. Liczący się kolekcjoner powinien zdobyć je wszystkie, pilnie sprawdzając, czy w aukcjach odbywających się od czasu do czasu w Gospodach, ktoś nie wystawia wyjątkowej Statuy Vargasa Szalonego albo wyjątkowej Atlantydzkiej Urny.Pozostałe przedmioty codziennego użytku i dekoracje można zamówić u Meblarza. Część z nich można dopasować do własnych upodobań pod względem kolorystycznym (co, oczywiście, znacząco zmieni ich cenę, jeśli gustujemy w czerniach albo złocie), co do innych nie ma takiej możliwości. Cena wszystkich składa się ze zmiennej wartości w Talarach i stałej stawce w Dublonach.

Często za powstanie zakupoholizmu obwiniamy czasy, w jakich żyjemy. Sklepy wyrastają jak grzyby po deszczu, reklamy telewizyjne bombardują nas informacjami o nowych świetnych produktach, a do tego panuje wielki wyścig do wielkich pieniędzy i osiągnięcia sukcesu. Młodzi ludzie nawet rezygnują z zabawy czy odpoczynku, by zyskać jak najwięcej w życiu. Angażują się w różne akcje, zapisują do kół zainteresowań i pracują bardzo dużo. W takim pędzie, w którymś momencie musi się pojawić chęć sprawienia sobie przyjemności. Gdy już mamy własną gotówkę, nic lepszego jak zakupy nie przychodzi nam do głowy. Ulegają tej modzie nawet mężczyźni. Niektórzy mają fioła na punkcie koszul wysokiej jakości, spinek czy oryginalnych krawatów. Gdy otworzymy ich szafę zobaczymy mnóstwo takich ubrań. Są one mało zróżnicowane, ale za to spełniają wymogi mężczyzn, którzy czasami kupują tylko po to, żeby popisać się przed sprzedawczynią ilością zer na swoim koncie. Zakupohiolicy to zarówno kobiety jak i mężczyźni. Choć mogłoby się wydawać, że kobiety częściej ulegają manii zakupów, tak nie jest. Znam mężczyznę, który najpierw stwierdza, że musi kupić sobie na przykład spodnie. Wymyśla, jakie to mają być, o odpowiedni fasonie i kolorze. Później zaczyna chodzić po sklepach i ich szukać. Może to trwać nawet parę tygodni. Od jednego sklepu do drugiego, wiele godzin, wiele energii. Aż do skutku. Przez czas trwania tego parotygodniowego kupowania ma zły humor i ciągle narzeka, że nie ma w sklepach spodni takich, jakie on chce. W końcu gdzieś udaje mu się takie znaleźć. Ale to dopiero początek – teraz do tych spodni zaczyna szukać koszuli…

Popularne

  • kredyt hipoteczny białystok

    Franczyza jest to system bardzo popularny na rynku, polegający na sprzedaży usług, towarów czy tech…

  • Ogranicz słodycze

    Franczyza jest to system bardzo popularny na rynku, polegający na sprzedaży usług, towarów czy tech…

Polecamy