Negocjacje - Specjaliści finansowi | Integralia

Negocjacje

pieniądze Bank to często bardzo oschła instytucja, ale warto próbować się dogadać.Przy próbie spłacania długów i wyjścia na prostą każdy pomysł jest dobry, oczywiście taki będący zgodny z prawem i etyką. Jeśli pozbyliśmy się już kart kredytowych i niepotrzebnych kont to warto kolejne kroki postawić w placówkach banków, w których to mamy zaciągnięte kredyty. Możemy bowiem próbować wynegocjować nieco niższe raty miesięczne lub wydłużyć nieco okres spłaty. Oczywiście nie oznacza to, że każdy bank musi się na to zgodzić. Jest to oczywiście jedynie dobra wola władz banku. Jeśli nasze negocjacje są bezowocne to warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym. Bank, który udziela nam takiego kredytu bierze na swoje barki wszystkie nasze kredyty, łączy je w jedną kwotę i ustala nową ratę miesięczną, która jest niższa od sumy rat płaconych przez nas do tej pory. Bank jednak musi na tym zarobić i należy pamiętać, że ostatecznie będziemy musieli zapłacić więcej niż wynosi nasza kwota zadłużenia i to często dużo więcej. Przed decyzją o kredycie konsolidacyjnym należy więc dokładnie rozpatrzyć oferty kilku banków i wybrać tę, która jest dla nas najkorzystniejsza.

Spłacać kredyty regularnie Polska to taki kraj, w którym bez pożyczek bankowych trudno o jakiś solidny zakup. Nasze zarobki są o wiele za małe, by kupić ot tak sobie nowe meble do mieszkania, nowy samochód czy sprzęt RTV. Jeśli chcemy mieć mowy nabytek, to musimy go niestety najczęściej kupować na raty bądź brać bankowe kredyty. Jeśli mamy długo wobec banku, to powinniśmy bacznie uważać, by splata kredyty była regularna. Jeśli zawalimy tutaj sprawę, to szybko można popaść w nie lada kłopoty. Łącznie z windykacją długów. Taka likwidacja długu jest później niezwykle uciążliwa i czasochłonna. Przy tym zostaniemy wpisani na czarną listę w Biurze Informacji Kredytowej i banki będą nam odmawiały kolejnych pożyczek. Często także dostaniemy odmowną decyzję odnośnie otrzymania karty kredytowej. Dlatego pamiętajmy”: pożyczki i kredyty bankowe bierzmy tylko wtedy, gdy jesteśmy całkowicie pewni, że zdołamy je spłacić w terminie ustalonym przez bank

Są różne możliwości płacenia, bowiem wydawanie pieniędzy dla ludzi przychodzi z różnym stopniem trudności czy też łatwości. Oczywiście w momencie wymyślania form płatności nie chodziło tylko o to, aby stworzyć człowiekowi po prostu mniejsze cierpienie przy wydawaniu pieniędzy, ale właściwie o to, aby po prostu samo płacenie było łatwiejsze technicznie, a nie psychicznie. Swoją drogą jednak doszło do tego, że po prostu z wydawaniem pieniędzy przez ludzi jest tak, że łatwiej jest im wydawać pieniądze których nie widza, a to jest możliwe. Jak? Oczywiście znowu dzięki pomocy techniki,bowiem pieniądze można by powiedzieć można mieć, ale są one czasami w pewnym sensie wirtualne. Kiedy pieniądze leżą sobie na koncie to są w pewne sposób wirtualne, wiemy ile ich tam jest, ale nie widzimy ich. Zatem kiedy idziemy do sklepu i chcemy zapłacić nie widząc pieniędzy i nie czując tego bólu oddawania ich, właściwie możliwe jest jedno - wspaniałe "urządzenie" czy rzecz, czyli karta płatnicza, z której pieniądze są po postu pobierane.

Popularne

  • To oszustwo

    Wiele osób zastanawia się jak zachowywać się podczas rozgrywki przy stole bądź też chociażby przez …

  • Opłacalne

    Wiele osób zastanawia się jak zachowywać się podczas rozgrywki przy stole bądź też chociażby przez …

Polecamy