Na celowniku - Specjaliści finansowi | Integralia

Na celowniku

pieniądze Karta kredytowa to największe zło wpędzające nas w kłopoty finansowe.Jak wiele osób używa kart kredytowych i to często kilku z różnych banków. To faktycznie ciekawa sprawa, gdyż możemy robić więcej zakupów niż nas stać, ale wcześniej czy później pieniądze te i tak trzeba przecież oddać. Nosimy w portfelu karty kredytowe, robimy zakupy i tak naprawdę nie kontrolujemy naszych wydatków, gdyż pieniądze na takiej karcie właściwie nam się nie skończą. Po miesiącu przychodzą nam wezwania do zapłaty i już zaczynają się schody. Podstawową sprawą jest więc pozbycie się tylu kart kredytowych ile to możliwe. Starajmy się również używać ich naprawdę sporadycznie i w momentach kiedy już naprawdę nie mamy wyjścia. Zdecydowanie lepiej nosić w portfelu pewną ilość gotówki, gdyż tak łatwiej zarządzać naszymi finansami. Wiele osób posiada również kilka kont bankowych co również uderza w nasz budżet domowy. Za prowadzenie wielu kont pobierane są opłaty i warto zastanowić się czy naprawdę jest nam potrzebna ich aż taka ilość. Wszystko to wydaje się być kroplą w morzu potrzeb spłat długów jednak to właśnie małymi kroczkami najlepiej osiąga się zamierzony cel oraz sukces, którym w tym wypadku jest spłata wszystkich zadłużeń i zobowiązań finansowych.

Najważniejsze, by być uczciwym Likwidowanie długów nie jest sprawą prostą. Już same one są efektem naszych niepowodzeń, a te – jak wiadomo – nie tak łatwo obrócić w szczęśliwą passę. Jedno w tym wszystkim jest ważne. Z jakiegokolwiek powodu byśmy nie wpadli w tarapaty finansowe, to najważniejsze, by być w tym wszystkim uczciwym. Nie pożyczajmy pieniędzy jeśli nie mamy zamiaru ich oddać. Czy to w banku, czy od przyjaciela – dług zawsze pozostanie długiem. Jeśli nie spłacimy naszych zobowiązań, to będziemy mieli problemy natury prawnej (w przypadku banków, skoków, itp.), albo natury osobistej i społecznościowej (w przypadku nieuregulowanych zobowiązań wobec przyjaciół i znajomych). Uczciwość popłaca. Wiedza o tym ci, którzy przez całe życie kroczą drogą prawa i wzajemnego szacunku. Są też tacy, którzy swoich długów nie spłacają, ale takie zachowanie ma krótkie nogi. Wcześniej czy później wpędza w kłopoty, z których później ciężko jest się wykaraskać.

Pieniądze tak jak wiele innych aspektów życia człowieka są istotne i bez nich życie to nie byłoby prawdopodobnie tak satysfakcjonujące jak jest obecnie. Oczywiście zdarzają się ludzie, dla których jednak pieniądze nie są najważniejsze i którzy właściwie często żyją można by powiedzieć w bliskości z naturą i starają się jak najmniej korzystać ze zdobyczy techniki. Dla wielu z nas jednak jest to wręcz nie do pomyślenia, bowiem najważniejsze są właśnie te technologiczne nowinki i korzystanie z nich, a jedną z najbardziej przyjemnych rzeczy jest dla nas zarabianie pieniędzy. Jednak jeszcze lepsze od zarabiania pieniędzy jest coś innego - mianowicie wydawanie pieniędzy, bowiem każdy z nas uwielbia robić zakupy, jeśli są to zakupy związane z naszymi zachciankami oczywiście a nie z tym, co naprawdę jest potrzebne. Wtedy ciężko jest nam wydać pieniądze, bowiem na rzeczy, które rzeczywiście są potrzebne wydaje się zupełnie inaczej - dlaczego? Bo to nie zachcianka sprawiająca przyjemność, no ale faktem jest, że zakupy robić musimy, czasami czy też tego chcemy czy też nie.

Popularne

  • Trudna

     jasną kwestią jest to, iż zarabianie pieniędzy na lokatach jest bardzo pewnym źródłem zysku, je…

  • kredyt hipoteczny szczecin

     jasną kwestią jest to, iż zarabianie pieniędzy na lokatach jest bardzo pewnym źródłem zysku, je…

Polecamy