Pierdoły - Specjaliści finansowi | Integralia

Pierdoły

pieniądze Każda kobieta lubi pięknie wyglądać, a to niestety słono kosztuje. Tipsy, solarium, sztuczne rzęsy i fryzjer- na to można wydać majątek. Tipsy kosztują cię jakieś 130 zł, dopełnienie raz w miesiącu 100 zł, a każdy złamany paznokieć 10 zł.Za solarium płacisz 1zł za minutę, a spędzasz tam kilka razy po 10 minut w miesiącu. Sztuczne rzęsy kosztują jakieś 600 zł, a odpadają po dwóch miesiącach, a nawet wcześniej. Fryzjer również kolejne 50 zł kilka razy, nie mówiąc juz o kosmetyczce, u której też jesteś średnio raz na tydzień a każda wizyta kosztuje cię jakieś 80 zł. Gdybyś tak to wszystko zliczyła, to byś się za głowę złapała. Możesz przecież sama się czesać, naturalnie opalać, paznokcie też możesz sobie sama zapuścić. Wystarczy kupić sobie dobry tusz do rzęs i one również będą wyglądać pięknie. Maseczki też możesz sobie sama robić w domu. Kupisz sobie kilka kosmetyków i one ci starczą na długi czas. Gdy zrezygnujesz z tych wszystkich zbędnych rzeczy, sama będziesz zaskoczona jak mogłaś tyle na to wszystko wydawać. Prąd, gaz, woda to surowce na które nie mamy wpływu np. gaz który sprowadzamy z Rosji to oni ustalają jego cenę i chodź by nasze państwo chciało aby było taniej to nie może zależy to od naszych wschodnich sąsiadów. Te surowce są podstawą ale musimy pamiętać to że one drożeją wynika z tego ponieważ się kończą. Woda słodka jest niezbędna do życia pijemy ją, myjemy się stanowi zalewie 3% całej wody ziemskiej ale i ona się kończy, jak szybko to zależy od nas, biorąc prysznic nie zakręcamy wody, to samo tyczy się mycia zębów, a powinniśmy bo im mniej jej będzie tym będzie droższa, a czym droższa tym bardziej odniesie się to do naszej kieszeni.

Karta bankomatowa, jej zalety i wady Korzystając z karty bankomatowej możemy przeprowadzić szereg transakcji, nie tylko wypłacić pieniądze z bankomaty. Karta taka ma wiele zastosowań. Możemy na przykład w bankomacie sprawdzić stan swojego konta, można także wydrukować historię operacji finansowych, jakie ostatnio przeprowadzaliśmy. Samodzielnie możemy zmienić kod PIN (Personal Identification Number) jaki przypisany jest do danej karty. Jeśli nabierzemy podejrzeń, że ktoś mógł poznać nasz PIN, wystarczy w bankomacie wywołać odpowiednie opcje i sami zmienimy kombinację cyfr. Jest to łatwiejsze niż w karcie kredytowej, dla której procedura zmiany kodu PIN jest inna i trzeba kontaktować się w tej sprawie z bankiem. Karty bankomatowe maja ograniczone możliwości, nie można nimi na przykład płacić w sklepach, dlatego nie są zbyt chętnie wydawane przez banki. Również klienci nie są takimi kartami zainteresowani, gdyż jeśli będą chcieli płacić za zakupy w formie elektronicznej, to potrzebna im będzie kolejna karta co jest dodatkowym kłopotem, z którym nie chcemy mieć do czynienia.

Karta płatnicza Karta płatnicza jest to karta służąca przeprowadzaniu transakcji bezgotówkowych na terenie placówek handlowo - usługowych. Teoretycznie rzecz biorąc, karta płatnicza nie musi posiadać funkcji umożliwiającej wypłacanie pieniędzy z bankomatów, nie musi również posiadać kodu PIN. Autoryzacja transakcji następuje za pomocą podpisu właściciela karty. Niewiele jednak banków decyduje się na wydawanie tak ograniczonych w swoich funkcjach kart, dlatego prawie wszystkie karty płatnicze spełniają również role kart bankomatowych. Nie spełniają jedynie funkcji kart kredytowych. Oznacza to, że posiadając kartę płatniczą, mamy praktycznie nieograniczony dostęp do swojej gotówki zgromadzonej na koncie w banku. Jest to szalenie wygodne, gdyż nie musimy martwić się o zapas gotówki w portfelu, tam gdzie to możliwe zapłacimy kartą. Jeśli zdarzy się, że rzeczywiście potrzebujemy pieniędzy, wystarczy podejść do najbliższego bankomatu i już sprawa jest załatwiona. Kartą płatniczą nie przekroczymy salda, gdyż dysponujemy tylko i wyłącznie naszymi środkami. Karta kredytowa jest przedmiotem powszechnie używanym. Miliony ludzi korzystają z tej techniki płatności a karta kredytowa jest dla nich wielkim udogodnieniem. Jak można się domyślić przedmiot taki jak karta kredytowa ma kilka rodzajów. Pierwszym rodzajem jest karta kredytowa lokalna, która działa tylko dla przeważnie jednej sieci sklepów. Drugim już bardziej rozległym rodzajem jest karta kredytowa krajowa. Jak sama nazwa wskazuje karta ta jest wykorzystywana na terytorium całego państwa. Natomiast najbardziej rozległymi kartami kredytowymi są karty kredytowe międzynarodowe, które dają nam uprawnienia, aby płacić na całym świecie we wszystkich punktach płatności i sklepach oznaczonych logiem tej karty. Jak wiadomo każdy może starać się o przyznanie karty kredytowej przez bank, lecz przeważnie są to ludzie zamożni, których stać na takie udogodnienie. Ludzie biedniejsi zostają przeważnie przy tradycyjnych formach płatności. Nie można także zapomnieć, że aby zostać posiadaczem karty trzeba mieć odpowiedni limit kredytowy.

Popularne

  • Dwie firmy

    W jakich sytuacjach nie dajemy napiwków. Z założenia pojęcia słowa napiwek jest to po prostu drobne…

  • Dla kogo hazard

    W jakich sytuacjach nie dajemy napiwków. Z założenia pojęcia słowa napiwek jest to po prostu drobne…

Polecamy