oferty pracy białystok - Specjaliści finansowi | Integralia


oferty pracy białystok

pieniądze Na początku należało by przedstawić postać Beniamina Franklina zwany był wychowawcą kapitalizmu Stanów Zjednoczonych i Europy, pierwszy bourgeois. Rodzina jego żyła w Anglii. Ojciec Franklina był prezbiterianinem. Zajmował się farbiarstwem potem wytapianiem świec i wyrobem mydła. Beniamin urodził się w Bostonie w roku 1706 jako najmłodszy syn wielodzietnej rodziny. Od najmłodszych lat ojciec zaczął go wdrażać do pomocy w jego firmie. Jednakże syn miał zamiłowanie do czytanie więc związku z tym posłano go na naukę drukarstwa. Tak się zaczęła jego historia. Pracował w drukarni i pisywał artykuły. Założył swój sklep z materiałami piśmiennymi oraz książkami. Był twórcą klubu zwany klubem loży masońskiej. Założyciel pierwszej wypożyczalni książek, Akademii, redaktor samodzielnego pisma, twórcę kalendarza przetłumaczonego na różne jeżyki wydawany przez 25 lat. Twórca piorunochronu.

Franklin w swoich książkach oraz kalendarzach dawał rady jak żyć. Każe on trzeźwo patrzeć na świat „Bóg pomaga tym, którzy pomagają sami sobie; strzeżonego Pan Bóg strzeże”. Cnota człowieka była określona użytecznością. Wystrzegał od niepotrzebnych wyrzeczeń oraz ascetycznych praktyk, które nie przynosiły pożytku. Ważną role przypisywano kredytowi. Jeżeli ktoś był godny kredytu to świadczyło, że posiada wszystkie cnoty, którymi były – pracowitość, oszczędność, oddawanie długów na czas, wypłacalność. Kredyt dostawał mieszkaniec, który zostawał poddany ocenie otoczenia czy spełnia te kryteria. Mówiło się wtedy, że ten człowiek jest godny kredytu a było to odzwierciedleniem jego moralności i wartości był nawet określany jako ideał. Tak więc występował kult pieniądza, w którym stawiano na oszczędzanie. Franklin dawał rady dla młodego kupca: „Pamiętaj, że czas to pieniądz’’.„Pamiętaj, że kredyt to pieniądz’’. „Pamiętaj, że pieniądz jest z natury płodny i posiada moc rozrodczą” Jeżeli posiada się pieniądz i obraca nim to on przyniesie kolejne itd. Wydając pieniądz na nie potrzebne rzeczy tracimy na przeliczenie roczne mnóstwo pieniędzy. Marnując czas na głupoty tracimy możliwość zarabiania. Wbrew pozorom nie pozwalał oszczędzać na ubraniu. Ubierał się dobrze, gdyż uważał, że „ Kto źle ubrany, ten pozbawiony cnoty” zamieszczony cytat w kalendarzu z 1736 roku. Cnoty te miały znaczenie jedynie w ethosie mieszczańskim. Ethos szlachecki nie pozwalał na takie pozycjonowanie pieniądza. Wstydzili się oni zwykła codzienną pracą. Głównie zajmowali się rozrywką, pijaństwem oraz rozpustą. Kościół uczy się zarządzania pieniędzmi
Kościół jako miejsce sacrum skupia w sobie osoby duchowne i wszytsko co święte oddalone od naszego życia w pośpiechu, życiu materialistycznym. Nigdy nie zajmował się zarabianiem pieniędzy lecz miją nawracania i uczenia jak żyć zgodnie z prawami Boga, które zwracają uwagę na skromność i dobroć Ale Narodowy Bank Polski będzie uczył naszych duchownych jak zarabiać, oszczędzać i inwestować. Będzi to kosztowna impreza mianowicie 150 tysięcy złotych. Wybrańcy wyjadą na tydzień i będą się szkolić. Czy przyniesie to pozytek dla kościoła ? Czy sytuacja się polepszy ?

Popularne

  • Firma bezrobotnego

    Coraz bardziej popularną metodą zarobku w naszym kraju stają się zakłady bukmacherskie. Dzieje się …

  • Tradycyjne internetowe

    Coraz bardziej popularną metodą zarobku w naszym kraju stają się zakłady bukmacherskie. Dzieje się …

Polecamy