kredyty białystok - Specjaliści finansowi | Integralia


kredyty białystok

pieniądze Wielu z nas, marząc o zakupie nowego komputera czy telewizora wcale nie zastanawia się nad tym, ile miesięcy będzie trzeba oszczędzać, ale raczej w jakim banku możemy jeszcze zaciągnąć kredyt. Oczywiście jest to dość zrozumiałem, bowiem nie ma co ukrywać, większość z nas najzwyczajniej nie ma z czego odkładać, bo i tego co dostajemy od pracodawców ledwo nam wystarcza. Gdybyśmy mieli odłożyć na telewizor, to pewnie musielibyśmy zbierać przez dziesięć lat. Nie dziwi zatem, że znacznie łatwiej przychodzi nam zaciąganie kredytów, których spłacanie nigdy nie jest przyjemne, ale przynajmniej od razu możemy kupić to czy tamo. Czasami jednak zdarza się tak, że oszczędzanie może nie być aż tak skomplikowane, zwłaszcza gdy mieszkamy z rodzicami, a oni zgodzą się nas utrzymywać, wówczas nawet po roku, odkładając większość pensji można sobie uzbierać na używany samochód. Nie wszyscy rodzice będą jednak aż tak chętni do pomocy, albo najzwyczajniej w świecie po prostu nie będą sobie mogli na to pozwolić.

Gdyby tak zastanowić się na to najczęściej bierzemy pożyczki to pewnie każdy z nas udzieliłby innej odpowiedzi. Jedni zaciągają długi tylko po to, by jakoś przetrwać następny miesiąc, bo akurat trzeba kupić książki do szkoły, czy dziecko jest chore, a nam nie starczy na leczenie. Są to jednak sytuacje dość ekstremalne, z kolei przeciętni obywatele tego kraju zwykle zaciągają pożyczki na jakiś konkretny cel i tak na przykład gotówka może przydać się im na zakup komputera czy telewizora. Coraz więcej osób, zwłaszcza w sezonie letnim bierze pożyczkę również po to, by wyjechać na wakacje, bo wygospodarowanie funduszy z budżetu domowego może być bardzo trudne, a dodatkowe pieniądze na wyjazd są niemal niezbędne, przy czym ważne jest to, że będziemy mogli spłacać taką pożyczkę całym rokiem, by w kolejne wakacje najzwyczajniej zaciągnąć następną. Warto również zwrócić uwagę na to, że pieniądze pożyczamy również na zakup samochodu czy to używanego czy też nowego, chociaż na ten drogi rodzaj kredytu mogą pozwolić sobie tylko osoby o znacznych zarobkach.

Każdemu początkującemu inwestorowi wydaje się, że kiedyś, niedługo, jak tylko zacznie grać na giełdzie, będzie mógł pożegnać się z pracą w wielkim stylu. Od razu więc należy takiego delikwenta pozbawić złudzeń, że to raczej mało prawdopodobne. Choć, rzeczywiście, podobne przypadki się zdarzały, ale stosunkowo rzadko jak na ilość giełdowych graczy. Poza tym, większość z nawet najważniejszych inwestorów- wciąż pracuje. Inwestycja nie jest sztuką, kiedy ma się miliony. Sztuką jest jednocześnie zarabiać i inwestować, bo dopiero wówczas inwestowanie ma sens. Zresztą, jak do tej pory nie wymyślono takiej metody inwestycji, która usatysfakcjonowałaby rzekomych spryciarzy. Instrumenty długoterminowe najczęściej nie mogą być tknięte bez utraty odsetek przez dość długi czas, żeby zmusić do pracy, krótkoterminowe natomiast często przynoszą straty, przez co stają się bardziej kosztowne. Przede wszystkim, wszystkie co do jednej formy inwestycji, są dla ludzi dojrzałych a nie dla tych, którzy chcieli by mieć wszystko a nie robić nic. Zresztą sukces inwestora to tylko w kilku procentach szczęście. W większości to wiedza i ciężka praca, do której niestety niezbyt wielu się pali.

Popularne

  • Oszukują

    Oto lista najczęściej (na szczęście mimo wszystko niezbyt często) ograniczeń w przydzielaniu kredyt…

  • Kiedy nie dajemy napiwków

    Oto lista najczęściej (na szczęście mimo wszystko niezbyt często) ograniczeń w przydzielaniu kredyt…

Polecamy