Kontrola budżetu - Specjaliści finansowi | Integralia

Kontrola budżetu

pieniądze Dobrze przemyślany budżet domowy z pewnością ułatwi spłacanie nam długów.Coraz częściej i coraz chętniej korzystamy z ofert kredytowych różnych banków. Wiele osób robi to jednak bardzo nierozważnie i zaciągając kolejne kredyty w pewnym momencie budzi się ze świadomością, że ich spłacenie jest praktycznie niemożliwe przy takich a nie innych dochodach. Nagminnie korzystamy również z kart kredytowych i z ich pomocą dokonujemy zakupów. Tutaj również trudno o kontrolę własnych wydatków. Zacznijmy więc od pozbycia się choć części kart kredytowych. Wyróbmy sobie również nawyk, aby udając się na małe zakupy zabierać ze sobą gotówkę, gdyż tak łatwiej kontrolować ile wydaliśmy. Warto również po każdych zakupach przeanalizować nasze paragony. Po krótkiej chwili na pewno zauważymy ile zupełnie zbędnych nam rzeczy kupiliśmy. To pierwszy krok do kontroli własnego budżetu, czyli wyeliminowanie bezsensownych zakupów. Dobrze jest rozpisać sobie na kartce wszystkie nasze wydatki miesięczne i zastanowić się w którym miejscu można je ograniczyć. W ten sposób po pewnym czasie możemy ułatwić sobie spłacanie długów, a nawet jeszcze nieco zaoszczędzić. Kontrola wydatków zdecydowanie powinna wejść nam w krew.

Banki sprzedają długi Banki wszelkimi sposobami szukają klientów, którym będą mogły udzielić krótkoterminowej pożyczki lub kredytu. Oczywiście mają w tym swój interes. Bank zawsze na nas zarobi, cokolwiek by się nie działo. Jeśli nawet nie będziemy w stanie spłacić pożyczonych od banku pieniędzy, to ten się tym zbytnio przejmował nie będzie. Sprzeda nasze długi firmie windykacyjnej. Bank swoje pieniądze odzyska,a prawdziwe kłopoty będziemy mieli my, czyli kredytobiorcy. O firmach windykacyjnych, ściągających długi można by pisać książki. Większość z tych rzeczy nie jest jednak dobrych. Dlatego nie dopuśćmy do tego, by nas ktokolwiek ścigał za jakiekolwiek długi. Likwidowanie długu nie jest rzeczą najmilszą, nie jest też rzeczą łatwą. Lepiej nie mieć tego typu problemów. Ale czy jest na to metoda? Oczywiście wszystko jest kwestią zdrowego rozsądku. Ie bierzmy po prostu tak wysokich kredytów i pożyczek, których nie będziemy mogli w trudnej sytuacji spłacić. Jeśli nie będziemy mieli stosownego zabezpieczenia, to wiele ryzykujemy.

Karty płatnicze to tylko małe, sztywne karteczki, które właściwie na pierwszy rzut oka nic wielkiego nie znaczą. Wyglądają jak karty telefoniczne albo jakieś małe kalendarzyki,a prawda jest taka, żę mają one ogromną wartość, bowiem gdyby zgubić taką kartę albo paść ofiarą jakiejś kradzieży, to właściwie nie ma możliwości, żeby się z tego wykaraskać. Otóż jeśli nasza karta płatnicza dostanie się w niepowołane ręce, z znany będzie tak zwany PIN, no to nasze pieniądze są w ogromnym niebezpieczeństwie i właściwie nie mamy szans na ich odzyskanie. Działanie karty jest bowiem proste - kartę wkłada się do bankomatu, czy też ekspedientka w sklepie przejeżdża kartą po odpowiednim urządzeniu, a potem należy tylko "wklepać" odpowiedni kod dostępu który pozwoli na ściągnięcie odpowiedniej ilości pieniędzy .proste - nikt nie sprawdza, czy to na pewno Twoja karta, przede wszystkim liczy się znajomość Pinu. Jeśli ktoś oddaje pin, no to właściwie nikt już nie interesuje się tym, co się stanie się z karta, co dzieje się z kontem i czy pieniądze są bezpieczne czy też ktoś zwyczajnie korzysta sobie z naszej ciężkiej pracy.

Popularne

  • Waga obsługi

    Często zdarza się tak, że idziemy do hipermarketu tylko po to, żeby się przespacerować. Wychodzimy …

  • pieniądze z unii na eksport

    Często zdarza się tak, że idziemy do hipermarketu tylko po to, żeby się przespacerować. Wychodzimy …

Polecamy