Jeden kredyt - Specjaliści finansowi | Integralia

Jeden kredyt

pieniądze Jeśli nie chcesz lub nie możesz brać kredytu konsolidacyjnego to spłacaj po jednym kredycie.Zaciągnęliśmy w bankach po kilka kredytów i teraz nie możemy ich spłacić tak jak należy. Odsetki rosną, a banki zaczynają straszyć nas komornikami i firmami windykacyjnymi. Zazwyczaj w tym wypadku staramy się o kredyt konsolidacyjny jednak często może się okazać, że bank nam takiego nie przyzna i to z bardzo wielu różnych przyczyn. Co zrobić w takim wypadku? Jeśli nie jesteśmy w stanie spłacać wszystkich kredytów na raz to nie pozostaje nam nic innego jak spłacanie ich pojedynczo. Na początek zdecydowanie wybierzmy ten o najwyższym oprocentowaniu. Staraj się, aby zawsze spłacać każdą ratę kwotą nieco wyższą niż sama rata wynosi. Jeśli bank na to nie pozwala to pieniądze te odkładaj sobie na później. Tak odłożone pieniądze będziesz mógł wykorzystywać do spłacania drugiego w kolejności kredytu. Nigdy nie zapomnij jednak o tym, aby postarać się dogadać z bankiem. Poinformuj każdy bank, że chcesz w taki sposób spłacać kredyty i może uda Ci się wynegocjować choć troszkę niższe oprocentowanie lub przedłużenie spłaty kredytu. Pamiętaj, aby nigdy się nie poddawać.

Pożyczać tylko w ostateczności Pożyczanie pieniędzy nie jest sprawa prostą. Zarówno osoba pożyczająca, jak i tak, od której się pożycza jest skrępowana taka sytuację. Wielu wprost uważa, że pożyczania pieniędzy rujnuje przyjaźnie. I tak jest rzeczywiście. Często bywa tak, że pieniądze są tematem kłótni i sprzeczek. Często nawet wojen. Wniosek w tym miejscu może być tylko jeden: za wszelką cenę nie bądźmy dłużnikami. Likwidowanie długów to spore zobowiązanie. Jakiegokolwiek długu. Nie jest to proste, bo zazwyczaj zadłużeni ludzie nie „śmierdzą groszem”. O ile samo pożyczanie jest już problematyczne, to oddawanie przysparza jeszcze większych problemów. Nie mniej nie możemy dopuścić do tego, by nasze ewentualne długi jak najszybciej spłacać. Likwidowanie długów jest tutaj najważniejszą rzeczą. Każde niespłacone zobowiązanie ciągnie się za nami przez całe życie. A kłopotów mamy wystarczająco dużo, by dochodziły jeszcze problemy z długami.

Karty kredytowe czy inaczej mówiąc karty płatnicze to według wielu ludzi wspaniały pomysł, bowiem pozwalają one na pewnego rodzaju komfort psychiczny. Chodzi przede wszystkim o fakt, że nie trzeba nosić ze sobą bardzo dużej ilości pieniędzy, a faktem jest, że tak naprawdę nosimy przy sobie ogromny skarb. Wystarczy wyobrazić sobie co by się stało, gdyby taka karta została zgubiona, a co najgorsze - bowiem wielu ludzi tak robi, pin znajdowałby się zapisany gdzieś blisko niej. Na szczęście jeśli tak się nie dzieje, to karty płatnicze na których mamy pieniądze mają wiele zalet. Jakich? Otóż przede wszystkim jak już wspomniano, nie trzeba nosić dużej ilości pieniędzy przy sobie, a to z pewnością jest ogromna zaleta. Co dalej? Przede wszystkim karty płatnicze pozwalają nam na zrobienie szybkich zakupów, płacenie za pomocą wirtualnych pieniędzy jest szybkie i przyjemne. Łatwiej bowiem kupić coś, nie widząc pieniędzy które się wydaje. To znacznie przyjemniejsze. Zatem karty płatnicze dają człowiekowi duże korzyści, trzeba tylko pilnować ich jak oka w głowie.

Popularne

  • W internecie

    Kiedy wybieramy się na zakupy warto pamiętać o tym, by wziąć ze sobą torbę, w przeciwnym razie za r…

  • Kredyt bank

    Kiedy wybieramy się na zakupy warto pamiętać o tym, by wziąć ze sobą torbę, w przeciwnym razie za r…

Polecamy