Pieniądze - Specjaliści finansowi | Integralia

Pieniądze

pieniądze W tym artykule znajdziecie rady i sposoby jak oszczędzać pieniądze. W Polsce młody człowiek, który jest zdany na siebie, nie mogący liczyć na pomoc ze strony rodziców musi radzić sobie sam. Jeżeli chcesz zacząć jakoś życie musisz oszczędzać ! Innej rady nie znam. Znajdziecie tu rady nie tylko dla młodych ludzi ale dla każdego. Kieruję ten tekst głównie do młodzieży ponieważ sama jestem młoda nie mam na kogo liczyć i chce normalnie żyć. Polska to kraj, w którym ciężko jest się dorobić zwykłą pracą. Pracując w sklepie, restauracji czy produkcji a nawet na stanowiskach biurowych zarabiamy średnio 1400 PLN na początku.

1. Najlepiej zaplanować swoje wydatki. Stwórz tabelkę w Excelu – ta takie proste i trwa chwile, możesz również zrobić w postacie papierowej. W poniższej tabelce widzisz jakie mogą być kolumny. Po zestawieniu zarobku z wydatkami widzisz ile Ci zostaje oszczędności. Możesz sobie zobaczyć czy są jakieś szanse przy określonych wydatkach na jakie kol wiek oszczędzenie. W tym przypadku widzimy, że w 10 miesięcy mogę oszczędzić prawie 8ooo tys. PLN. Jest to opcja przy osobie młodej mieszkającej z rodzicami. Jeśli wychodzi Ci kwota nie zadowalająca Cię oznacza, że należy zrezygnować z jakiś wydatków.
2. Po pierwsze załóż konto oszczędnościowe polecam konto w ING nic nie kosztuje i rosną odsetki w wysokości ok. 5 % choć wybór jest bardzo duży. Nie będzie Cie kusiło, żeby wydawać. Do tego nie bierz konta z kartą ! Po raz kolejny nie będzie Cie kusiło aby wydać kolejne PLN.
3. Nie wydawaj na rzeczy, które w rzeczywistości nie są Ci do niczego potrzebne. Najgorsze jest chodzenie po sklepach i przekonywanie się na siłę, że potrzebne Ci kolejne spodnie, kiedy w szafie jest ich mnóstwo albo nowoczesny telefon, w którym i tak wszystkich opcji nie wykorzystasz bo jest ich tak wiele. Kupujemy często po to aby zaspokoić swoją psychikę i podbudować swoją wartość emocjonalną. Najczęściej kupują ludzie o niskiej samoocenie i niskim poczuciu swojej wartości. Dlatego unikaj przy takich skłonnościach wielkich centrów handlowych. Jeśli już nie możesz się powstrzymać kup sobie jakiś drobiazg np. ładne nie drogie pióro, coś co sprawi Ci radość i nie będzie Cie aż tak bolało nie kupienie czegoś droższego. Ten punkt jest najważniejszy i zarazem najcięższy do przejścia. Najwięcej pieniędzy tracimy na „głupoty”. Wpisz na co wydałeś pieniądze w tabelkę i zobaczysz jakie procent wydałeś na zbędne rzeczy bez których naprawdę da się żyć.
4. Oszczędzaj ale nie popadnij w paranoje ! Nie powinno się oszczędzać na zdrowiu, niezbędnych rzeczach oraz edukacji bo w nią warto zainwestować a przede wszystkim w nią. W przyszłości się o tym upewnisz. Nie wolno się kierować opiniami innych „ moja koleżanka ma magistra a pracuje w biedronce”. Troszkę wiary w siebie, ambicji i musi się udać!

Popularne

  • Nakaz hazardu

    Spośród wielu punków udzielających kredytów i pożyczek można wybierać pod różnymi względami. Czasem…

  • Przecenione o grosze

    Spośród wielu punków udzielających kredytów i pożyczek można wybierać pod różnymi względami. Czasem…

Polecamy