Inwestycje finansowe - Specjaliści finansowi | Integralia

Inwestycje finansowe

pieniądze Firmy, które nazywamy instytucjami finansowymi, to najczęściej takie, które nie działają na takich samych zasadach jak banki. Najważniejszym jest fakt, iż te instytucje nie obowiązuje ustawa o kredycie konsumenckim, która to ustawa reguluje najważniejsze kwestie. W banku mamy pewność, że oprocentowanie nominalne w skali roku będzie maksymalnie takie, jakie ustali NBP, a nie prywatny inwestor. W instytucjach finansowych należy szczególną uwagę zwrócić na wszystkie dodatkowe opłaty związane z posiadaniem kredytu. Najczęściej pobierane są tak zwane składki członkowskie, które są doliczane do raty kredytu. W banku mamy pewność, że takiej opłaty nie poniesiemy. Bardzo ważne jest również to, aby przed podpisaniem umowy o kredyt dokładnie sprawdzić daną firmę. Najlepiej sprawdzić ją przez internet. Są fora internetowe, na których znajdziemy różne opinie. Wiadomo, że jak jedna osoba na tysiąc będzie niezadowolona, to nie należy się tym denerwować, ale jeśli jest więcej opinii negatywnych, a nawet informacji o oszustwie czy kradzieży powinniśmy dobrze się zastanowić, czy chcemy mieć do czynienia z kimś takim. Nie polecam również wpłacać żadnych prowizji, aż do momentu otrzymania gotówki.

Kultura bankowa

Posiadanie kredytu w banku gwarantuje większe bezpieczeństwo, gdyż chroni kredytobiorcę ustawa o kredycie konsumenckim!

Na polskim rynku jest bardzo dużo banków. Każdy ma w swojej ofercie najlepsze kredyty, bezpłatne konta, najlepiej oprocentowane lokaty, a i tak wszędzie drogo. Banki indywidualnie ustalają swojego idealnego klienta. Według tego profilu oceniają wszystkich klientów. Dla jednego banku najlepszym klientem jest 60-letnia emerytka z dochodem od 500 złotych. W innym banku najlepszy klient to taki, który prowadzi własną działalność gospodarczą od 5 lat i ma stałe dochody na poziomie 10 000 złotych miesięcznie. Klient, który wstrzeli się w profil dobrego klienta ma szansę uzyskać kredyt na preferencyjnych warunkach. Nie oznacza to jednak, że jeśli trafisz do tych banków jako osoba zatrudniona na umowę o pracę na czas określony z dochodem netto 1000 złotych to nie dostaniesz kredytu. Możesz dostać inne oprocentowanie, droższe ubezpieczenie lub nie zostanie otwarte dla Ciebie darmowe konto z dostępem przez internet. Najważniejsze jest to, by spełnić minimalne wymagania banku, by móc negocjować warunki.

Doradztwo kredytowe

Coraz częściej klient banku ma dość zimnej panienki, która go obsługuje. Wolałby porozmawiać z kimś uśmiechniętym i zadowolonym z życia.

Firmy zajmujące się profesjonalnym doradztwem kredytowym powstają jak grzyby po deszczu. Są to firmy zajmujące się wszelkimi sprawami związanymi z finansami. Są też firmy zajmujące się doradztwem tylko z określonej dziedziny, jak na przykład: kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, najkorzystniejsze lokaty, ubezpieczenia, inwestycje, i tym podobne. Każde doradztwo kredytowe czy finansowe chce zapewnić swojemu klientowi maksymalny komfort rozmowy. W tym celu najczęściej umawiają się z klientem na konkretną godzinę i szykują coś do picia. Klient, jeśli poczuje dobrą atmosferę otworzy się przed swoim doradcą, a ten będzie mógł mu lepiej pomóc. Oczywiście nie wszyscy doradcy lubią swoją pracę, ale jeśli tylko to klientom okazują, to pracodawca najczęściej kończy współprace. Doradca musi pokazać klientowi, że wierzy w to co robi i wie, że to jest dobre. W doradztwie kredytowym można bezpłatnie porównać ofertę z kilku banków i nie trzeba tracić czasu na chodzenie od drzwi do drzwi. Takie porównanie nie zobowiązuje to do podpisania żadnej umowy kredytowej!

Popularne

  • Przez internet

    Spośród wielu punków udzielających kredytów i pożyczek można wybierać pod różnymi względami. Czasem…

  • Zakup

    Spośród wielu punków udzielających kredytów i pożyczek można wybierać pod różnymi względami. Czasem…

Polecamy