Chińskie metki - Specjaliści finansowi | Integralia

Chińskie metki

pieniądze Jeśli chcemy bardzo znacząco zaoszczędzić na wydatkach związanych z kupowaniem ubrań, trzeba bardzo obniżyć wymagania co do jakości. Wielu ludzi decyduje się na ubrania z bazarów. Leżą one jedne na drugich, ale wydaje się, że są nie zniszczalne. Przeżyją mróz, wilgoć i wysokie nasłonecznienie, gorzej jest z pierwszym praniem, ale na to nikt nie zwraca uwagi. Ludzie kupują na bazarach, bo jest tanio. W rezultacie w ich szafach jest mnóstwo ciuchów, które wyglądają zupełnie tak samo, ale kompletnie nie nadają się do włożenia, bo są to po prostu zwykłe szmaty. Ci sami ludzie, często z bazaru kierują się do hipermarketu, gdzie za niewielką cenę, można także kupić jakąś odzież. Jest to oczywiście bluzka do pierwszego prania. Niszczy się to bardzo szybko i nieprzyjemnie się to nosi. Dlaczego tak robimy? Do dzisiaj wolimy wydać dużo na ciuchy tandetne, niż tyle samo na ubrania wysokiej jakości, które mają metki z oryginalnymi nazwami marek.

Jesteśmy narodem, który dość chętnie kupuje prezenty. Lubimy obdarowywać innych i cieszymy się, gdy sami takie prezenty dostajemy. Szczególnie widoczne jest to przed Świętami Bożego Narodzenia. Kupujemy dużo i drogo, a wszystko po to, by uszczęśliwić naszych bliskich. Pamiętajmy jednak, że cena nie jest aż tak ważna, a przynajmniej nie tyle, co to, że dajemy prezent z czystego serca. Liczą się przede wszystkim intencje i chęć sprawienia komuś wielkiej radości. W świętach często najprzyjemniejszym momentem dla nas nie jest to, że my rozpakowujemy prezent, ale że ktoś zachwyca się prezentem od nas. Bardzo lubimy wręczać prezenty. Lubimy też to całe zamieszanie wokół podarunków. Chodzimy, wybieramy, zastanawiamy się. Potem kupujemy i szukamy odpowiedniego, ładnego i oryginalnego opakowania. Dzięki temu nasze prezenty są wyjątkowe i każdy, kto je dostaje bardzo się z tego cieszy.

Sprzęt zazwyczaj kupujemy, gdy udajemy się do kogoś na komunię. Kiedyś modne były wieże na kasety, ale dzisiaj odeszły w niepamięć. Teraz mamy nowoczesne odtwarzacze i odbiorniki muzyczne o dużo większej sile i energii. Na ogół jednak nie kupujemy sprzętu muzycznego, chyba że dziecko jest naprawdę zainteresowane w tym kierunku. Najczęściej kupujemy komputery, a dokładniej - laptopy. W ostatnim czasie wielką popularność zyskały zwłaszcza te mini wersje laptopów, które nie posiadają nawet CD - ROMu. Są one bardzo lekkie, bo ważą niespełna kilogram. Wygodnie się je przenosi, a pojemność dysku mają całkiem sporą. Do tego są dostępne w kilku kolorach, a na obudowę można naklejać naklejki, co dzieci akurat bardzo lubią. Do tego można dokupić myszkę z tymi samymi motywami. Bardzo często kupujemy także konsole do gry, które także c\dosyć sporo kosztują. Prezenty komunijne stały się dziś sporym wydatkiem, jednak pamiętajmy, by w wyrzucaniu pieniędzy za bardzo nie przesadzić.

Popularne

  • Słodycze

    Hazard jest rzeczą dobrą lecz tylko wtedy gdy podchodzimy do niego z rozsądkiem, tzw. że jeśli gram…

  • Główny księgowy

    Hazard jest rzeczą dobrą lecz tylko wtedy gdy podchodzimy do niego z rozsądkiem, tzw. że jeśli gram…

Polecamy